True Detective 3. Sezon

İzlediğimiz ilk sezonun hasretini çekerken hatta belki tekrar tekrar izleme isteği ile kıvranırken True Detective 3. Sezonunun geldiğini duyduğumuzda oldukça sevindik. Yine -her sezonda olduğu gibi- farklı bir hikaye ve farklı oyuncu kadrosu bizleri şaşırtmadı. 1. sezonun o güçlü senaryosu ve özellikle Matthew Mcconaughey üst seviye oyunculuğunu belki tekrardan izleme gibi beklentilerle çıkan bu yeni sezonu izlemeye başladık. Şu an yayınlanan ilk iki bölüme de baktığımızda istediğimizi, beklentimizi fazlasıyla karşılamış görünüyor.

Bu sefer odak noktamızdaki iki dedektifi canlandıran oyuncular; Mahershala Ali ve Stephan Dorff. Özellikle Mahershala Ali’yi duyduğumda şaşırmıştım. Moonlight filmiyle oscar kazanmış bir aktördü. Sahiden de oyunculuk konusunda yetenekli biriydi. Ve izlediğimde diziye de yakıştığını, hatta diziyi tek başına bile götürebilecek bir izlenime sahip olduğunu gösterdi. Diğer rol arkadaşı ile uyumlu bir ikili olmuşlar.

İzlediğimiz 2 bölümde de hikayeyi bütünüyle görmüş gibiyiz. Bir kasabada orta alt sınıftan bir ailenin iki çocuğu kaybolur. Biri ölü bulunur. Diğerinden de henüz haber alınamamıştır. Biz bu ailenin dramını ve dedektiflerin iz sürmelerini izlerken bir yandan dizinin dünyası bizi 3 farklı zaman dilimine götürür. Mahershala Ali’nin gençlik (cinayetlerin ilk işlendiği zaman), olgunluk( cinayetlerin hala tam olarak çözülemediği) ve yaşlılık(cinayetler konusunda hala tam olarak bir şeylerin çözülemediğini anladığımız) dönemlerini izleriz. Ve bu hikaye bir şekilde bizi de içine çekmeyi başarır. Dizinin anlatım tarzından ilk sezona öykünüldüğünü de görürüz. Senaryo neredeyse bire bir şekilde ilk sezona benzer şekilde ilerlemektedir. Buradan senarist ve yapımcıların dizinin hayranlarının fikirlerinden ve isteklerinden etkilendikleri sonucunu çıkarabiliriz. Jenerikte gördüğümüz gibi Matthew Mcconaughey ve Woody Harrelson belki dizide oyunculuğu bıraktılar ama yapımcı olarak diziye destek vermeye devam ediyorlar.

Nic Pizzolatta yine dizideki karakterleri etkilediği gibi bizleri de etkileyecek bir hikayeye imza atmış görünüyor. İlk sezondaki dizini hayranlarının sevdiği yönetmen Cary Joji Fukunaga olmasa da Jeremy Saulnier da iyi bir iş çıkartmış görünüyor.

Her şeyden keyif alacağımız bir True Detective sezonu bizleri bekliyor diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir