Hakkında

Sanatsal alanlarda düşüncelerimizi aktarmak için bir site oluşturmaya karar verdik. Baştan söyleyeyim; sadece iki yazarız. Ve isim konusuna geldiğimiz zaman ufak bir sıkıntı yaşadık. Tıpkı bir yazarın romanının ilk cümlesini yazmakta zorlandığı gibi bir şeydi. Dostoyevski tarzı bir belirsiz yaşadık.

Charlie Kaufman’ın 2008 yılındaki -Türkçe ismiyle- “New York Yanılsamaları” filminden esinlendik. Bizi etkileyen muazzam bir eserdi.

Şimdilik bu kadar yazmak için sabırsızlanıyoruz 🙂

Yazarlar

Metin Aslan

1995 Eylül doğumluyum. Türkiye’deki eğitim sisteminden hiç hazzetmediğim için liseyi yarıda bıraktım. Her zaman kendi özel ilgi alanlarımda iyi bir eğitim almak istemişimdir fakat çevre şartları bunun için yeterli olmadığından kendi kendimi eğitmeye çalıştım. Bu açıdan 13 yaşında okulu terkedip kendini kitaplara gömen ünlü fizikçi Michael Faraday gibi otodidakt bir yapıda olduğum söylenebilir. Bugüne kadar başardığım ne varsa arkasında hiçbir okul, kurum ya da öğretmen olmadı. Kendimden söz etmeyi hiç sevmem, o yüzden berbat bir hakkında yazısı olacağını az çok tahmin edebiliyorum. Eski hollywood ve avrupa filmlerini çok sevdiğimden ötürü, 22 yaşında Istanbul’un gettolarında, tekinsiz semtlerinde sokak fotoğrafçılığına başladım. Çok sevdiğim görüntü yönetmenleri Gregg Toland, Conrad Hall ve James Wong Howe gibi isimleri daha iyi anlayabilmek için bu uğraşa girdim. Amacım yönetmenliğe başlamadan önce üzerimdeki ölü toprağı atmak idi. Çünkü dünyayı daha iyi anlamak ve ona adapte olabilmek için kafanı filmlerden ve kitaplardan bir süreliğine kaldırman gerekiyordu.